Naarmate ons historisch begrip complexer wordt, vragen de verhalen die in onze gebouwde omgeving besloten liggen om kritische reflectie. Dit symposium onderzoekt hoe koloniaal erfgoed wordt gerepresenteerd en betwist in de openbare ruimte, en hoe ruimtelijke ingrepen een plek kunnen bieden aan meerdere herinneringsnarratieven rond een complexe geschiedenis. Het symposium is een samenwerking tussen D.B.S.G. Stylos en de KNOB. De voertaal is Engels en het evenement is alleen toegankelijk voor mensen die een ticket hebben.
Het symposium draait om A Space of Reflection, een afstudeerproject (MSc Architecture) van Nynke Stam. Dit project fungeert als een onderzoeksinstrument om een interdisciplinair gesprek op gang te brengen, met als doel bewustwording en een constructieve uitwisseling te stimuleren over hoe architectuur zich kan verhouden tot omstreden koloniale geschiedenissen. De avond zal gevuld zijn met korte presentaties en gezamenlijke dialogen, na afloop is er een borrel.
Tijdens het symposium worden de volgende vragen besproken:
1. Hoe kunnen ruimtelijke ingrepen plek creëren voor meervoudige herinnering?
2. Op welke manier zijn koloniale infrastructuren nog aanwezig in onze huidige steden?
3. Hoe gaan we in het ontwerpproces om met omstreden koloniaal erfgoed?
Sprekers
Sabina Tanović – Architect en onderzoeker, gericht op herdenkingsprojecten rond traumatische geschiedenissen, projectleider bij Designing Memory
Rizky Kalebos – Urban planner, gids van Walking Heritage Tours en auteur van Buku Odading Boek
Sander Nelissen – Architect-directeur bij WDJArchitecten, renovatiearchitect van het voormalige Ministerie van Koloniën
Nynke Stam – Bureaucoördinator bij KNOB en freelancer bij Studio nyst
Moderator
Wout Roozendaal – Commissaris Onderwijs & Oriëntatie bij D.B.S.G. Stylos en MSc-student Architectuur aan de TU Delft.
Wanneer?
Dinsdag 19 mei, na afloop van de Algemene Ledenvergadering van de KNOB.
18:30u - 19.00u | Inloop
19.00u - 21.00u | Symposium
21.00 - 22:00u | Borrel
Waar?
Bètazaal, Vakwerkhuis, Professor Snijdersstraat 2, 2628 RA Delft
Download hier de route van het Vakwerkhuis naar de Bètazaal.
Tickets
Voor dit evenement moet een ticket worden aangeschaft, dat kan via deze link. Bij de ticketprijs zit alles inbegrepen, inclusief koffie & thee bij de inloop en een volledige borrel achteraf. Een ticket kopen kan tot uiterlijk 15 mei.
Let op:
Het symposium vindt plaats op de tweede verdieping. Houd er rekening mee dat de lift alleen tot 19:00u beschikbaar is; na afloop moet je de trap gebruiken om naar beneden te gaan.
Heb je vragen of wil je toegang tot de lift regelen, neem dan vooraf contact op met Wout Roozendaal via